Zalety rusztowań aluminiowych
Rusztowania aluminiowe stanowią nieocenione narzędzie podczas prac renowacyjnych, montażu dekoracji ulicznych czy innych tego typu działań na wysokościach. Dowiedz się, co przesądza o ich wysokiej funkcjonalności.
Podstawowe cechy rusztowań aluminiowych
Rusztowania aluminiowe pod wieloma względami górują nad wariantami stalowymi. Z tego względu cechują się wyjątkową popularnością i występują w wielu modelach rusztowań jezdnych oraz elewacyjnych dostosowanych do zróżnicowanych zadań.
Wśród ich licznych atutów wymienić należy te najważniejsze:
- Wytrzymałość - bez względu na wysokość i stopień złożoności konstrukcji rusztowanie z aluminium będzie stabilne i bezpieczne w użytkowaniu.
- Lekkość - kolejną istotną cechą rusztowań aluminiowych jest fakt, że ze względu na zastosowany materiał są one niezwykle lekkie. Dzięki temu łatwo jest je przenosić w miarę potrzeb. Jeszcze wyższą mobilnością cechują się modele wyposażone w rolki jezdne - przy czym te ostatnie można bez trudu zablokować w celu uzyskania stabilności.
- Szybki montaż i demontaż - choć konstrukcja rusztowania może być wysoce skomplikowana, sam sposób łączenia poszczególnych modułów jest prosty i nie wymaga stosowania dodatkowych narzędzi.
- Odporność na czynniki zewnętrzne - aluminium jest niepalne i odporne na działanie korozji. Oznacza to, że wykonane z niego rusztowania mogą być wykorzystywane m.in. w zakładach chemicznych oraz przestrzeniach o podwyższonej wilgotności. Nie trzeba przy tym obawiać się, że wpłynie to na obniżenie lub utratę ich właściwości.
- Wielofunkcyjność - rusztowania aluminiowe mogą być używane do niemal dowolnego rodzaju prac na wysokości. Z ich pomocą możliwe jest zarówno odświeżenie elewacji budynku czy montaż dekoracji sezonowych w przestrzeni miejskiej, jak i pomalowanie ścian wewnętrznych. Konstrukcje aluminiowe mogą przy tym sięgać nawet kilkunastu metrów wysokości, co w jeszcze większym stopniu poszerza możliwości ich stosowania.
- Brak wpływu na otoczenie - aluminium jest całkowicie nietoksyczne. Wykonane z niego rusztowania mogą więc być wykorzystywane w sklepach spożywczych czy zakładach produkcji żywności.